Bazénová voda
Tyto hodnoty jsou nepříliš důležité. V běžném životě se s nimi nesetkáte a v podstatě vás vůbec nemusí zajímat. Jen když se vám bude stále tvořit vodní kámen, budete vědět, že máte vyšší pH. Co to vlastně znamená a co to je? Vpravdě řečeno, je to ukazatel, jehož zkratka pochází z angličtiny. Je tvořena ze slov potential of hydrogen. Ovšemže může také pocházet z latinského pondus hydrogenii, nebo jak jinde psáno, může to být také ze slov potentia hydrogenii. Ono je to nakonec jedno, když si to všechno sečteme tak nám vyjde český výraz „potenciál vodíku“. A je to. Tento potenciál je poměrně důležitou veličinou pro vodu v bazénu.
Nejde jen o tvorbu vodního kamene jako spíše o to, že může znehodnotit vodu, a to už pak není žádná legrace. PH se dá samozřejmě měřit, střední hodnota je sedm, odchylky jsou pak plusové a mínusové. K tomu se však ještě dostaneme. Vodu v bazénu musíme kontrolovat pravidelně. Pokud dojde k jejímu podivnému zabarvení, svědí nás po koupání pokožka, nebo je voda cítit čímsi podivným, může to být znamení, že není pH zcela v pořádku. Zde je třeba vzít lakmusový papírek, který nám však ukáže hodnotu jen přibližnou. Přesnější měření dokáže pH tester. Pokud ho ještě nemáte, kupte si ho. Ten běžný stojí kolem stokoruny.
Jak již řečeno, zlatý střed je na sedmičce a ten je třeba hlídat. Ne úplně přesně, samozřejmě. Ale držet kolem sedmičky by vaše voda rozhodně držet měla. A protože to v praxi nejde samo, existuje spousta chemických prostředků na úpravu pH. Je naprosto jedno, jaký zvolíte, účinky všech jsou si velmi podobné a pokud si nevíte sám rady, který kdy a jak použít, poradí vám v každé prodejně. Optimální pro vás je ta, na kterou zde máte odkaz o něco výše a kde si můžete objednat pH tester, stejně jako prostředky pro úpravu zásaditosti či kyselosti vody. Proto na ten odkaz klikněte.
Tyto hodnoty jsou nepříliš důležité. V běžném životě se s nimi nesetkáte a v podstatě vás vůbec nemusí zajímat. Jen když se vám bude stále tvořit vodní kámen, budete vědět,…